Webform double opt-in (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Message
ja: メッセージ

en: Default
ja: デフォルト

en: States
ja: 状態

en: Email
ja: メール

en: State
ja: 状態

en: Email subject
ja: 件名

en: Attachments
ja: 添付

en: From email address
ja: 送信元メールアドレス

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: From name
ja: 送信者名

en: Notification
ja: 通知

en: Elements
ja: 要素

en: Sender name
ja: 差出人名

en: Sender email
ja: 差出人メールアドレス

en: Include files as attachments
ja: 添付ファイルとしてファイルをインクルード

en: Theme name
ja: テーマ名

en: Development settings
ja: 開発設定

en: To email
ja: 送信先メールアドレス

en: CC email
ja: CCメールアドレス

en: BCC email
ja: BCCメールアドレス

en: Sends a webform submission via an email.
ja: Eメールでウェブフォームの投稿内容を送信します。

en: CC email address
ja: CCメールアドレス

en: BCC email address
ja: BCCメールアドレス

en: Exclude empty elements
ja: 空の要素を除外します

en: Exclude unselected checkboxes
ja: 選択されていないチェックボックスを除外します
