Webform Email Reply Threads (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Replies
hi: जवाब

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Mail
hi: मेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sender
hi: प्रेषक

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Send
hi: भेजें

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Messages
hi: संदेश

en: Display name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Changed
hi: बदल गया

en: Reply
hi: जवाब दें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Submission
hi: प्रस्तुति
