Webform Email Reply Threads (1.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Replies
it: Risposte

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Attachment
it: Allegato

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Recipients
it: Destinatari

en: Sender
it: Mittente

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Send
it: Invia

en: here
it: qui

en: Authored on
it: Creato il

en: Messages
it: Messaggi

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: Changed
it: Modificato

en: Thread
it: Argomento

en: Reply
it: Rispondi

en: Type:
it: Tipo:

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Notification
it: Notifica

en: Default subject
it: Oggetto predefinito

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: Sender name
it: Nome del mittente
