Webform Entity Handler (2.0.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: States
it: Stati

en: Field value
it: Valore del campo

en: Field name
it: Nome del campo

en: State
it: Stato

en: External
it: Esterna

en: Operation
it: Operazione

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Entity
it: Entità

en: Completed
it: Completato

en: Execute
it: Esegui

en: Locked
it: Bloccato

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: New revision
it: Nuova revisione

en: Converted
it: Convertita

en: Create a new entity
it: Creazione di una nuova entità
