Webform AddressFinder (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Location
fr: Emplacement

en: Suburb
fr: Banlieue

en: Street
fr: Rue

en: State/Province
fr: État/Région/Département

en: Unit type
fr: Type d'unité

en: Postal Code
fr: Code postal

en: Street name
fr: Nom de la rue

en: Full address
fr: Adresse complète

en: Address line 1
fr: Ligne 1 de l'adresse

en: Address line 2
fr: Ligne 2 de l'adresse

en: Defaults to: %value
fr: Par défaut : %value

en: Advanced elements
fr: Éléments avancés

en: Composite elements
fr: Éléments composites
