Webform payment element (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Description
de: Beschreibung

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Amount
de: Betrag

en: Payment
de: Zahlung

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Thousands separator
de: Tausender-Trennzeichen

en: Decimal separator
de: Dezimal Trennzeichen

en: Precision
de: Genauigkeit

en: No items available.
de: Keine Elemente verfügbar

en: Checkboxes/Radios
de: Kontrollkästchen / Optionsfelder

en: Payment amount
de: Summe Zahlung

en: Table select
de: Tabellenauswahl

en: Advanced elements
de: Fortgeschrittene Elemente

en: Enter description…
de: Beschreibung eingeben...

en: Enter name…
de: Name eingeben..

en: Label / Description
de: Beschriftung / Beschreibung
