Webform payment element (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Custom
uk: Власний

en: Amount
uk: Величина

en: Payment
uk: Оплата

en: Select list
uk: Список вибору

en: Thousands separator
uk: Розділювач тисяч

en: Decimal separator
uk: Відокремлюють цілу частину від дробової

en: Precision
uk: Точність

en: No items available.
uk: Немає доступних пунктів.

en: Table select
uk: Вибір таблиці

en: Enter description…
uk: Введіть опис…

en: Enter name…
uk: Введіть назву…

en: Label / Description
uk: Мітка / Опис
