Webform Quiz (8.x-3.0-rc1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Visible
de: Sichtbar

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Webform
de: Webformular

en: Number of points
de: Anzahl der Punkte

en: About
de: Über

en: Correct
de: Korrekt

en: Correct Answer
de: Richtige Antwort

en: Add form
de: Formular hinzufügen

en: Wizard
de: Assistent

en: Provides a webform element for a selecting an image.
de: Stellt ein Webform-Element zur Verfügung, mit dem ein Bild ausgewählt werden kann.

en: Provides an element to display multiple form elements as a page in a multi-step form wizard.
de: Bietet ein Element zur Anzeige mehrerer Formularelemente als Seite in einem mehrstufigen Formularassistenten.
