Webform Simplenews Handler (2.0.4) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Default
de: Standard

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Webform
de: Webformular

en: Newsletters
de: Newsletter

en: Execute
de: Ausführen

en: About
de: Über

en: Action:
de: Aktion:

en: Trigger
de: Auslösen

en: Converted
de: Umgewandelt

en: Elements
de: Elemente

en: ...when <b>draft</b> is saved.
de: ... wenn <b>Entwurf</b> gespeichert wird.

en: ...when anonymous submission is <b>converted</b> to authenticated.
de: ... wenn die anonyme Eingabe <b> konvertiert </b> wird, um authentifiziert zu werden.

en: ...when submission is <b>completed</b>.
de: ... wenn die Eingabe <b>abgeschlossen</b> ist .

en: ...when submission is <b>updated</b>.
de: ... wenn die Eingabe <b>aktualisiert</b> ist.

en: Draft Saved
de: Entwurf gespeichert

en: Execute when:
de: Ausführen wenn:

en: Webform Simplenews Handler give the possibility to automatically subscribe to the newsletter.
de: Das Webformular Simplenews Handler ermöglicht es Ihnen, sich automatisch für den Newsletter anzumelden.

en: Webform Simplenews Handler
de: Webform SimpleNews Handler

en: Webform Simplenews Handler give the possibility to automatically subscribe to the newsletter
de: Das Webformular Simplenews Handler ermöglicht es, sich automatisch für den Newsletter anzumelden

en: Submission Newsletter
de: Newsletter Einreichen

en: Sends a webform submission into newsletter.
de: Übergibt eine Webformular-Eingabe an Simplenews

en: Newsletters:
de: Newsletter:
