Webform Simplify (1.2.1) - en to hi translation catalogue (61 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Administration
hi: प्रशासन

en: More
hi: अधिक

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Required
hi: ज़रूरी

en: One
hi: एक

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Help
hi: मदद

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Time
hi: समय

en: Views
hi: द्रश्य

en: Access
hi: पहुंच

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: States
hi: अवस्थाएं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Advanced
hi: विकसित

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Address
hi: पता

en: General
hi: सामान्य

en: reset
hi: रीसेट करें

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Pattern
hi: नमूना

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Limit
hi: सीमा

en: Date/time
hi: तारीख/समय

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Default values
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्यों

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: Basic HTML
hi: साधरण एच टी एम एल
