Webform Simplify (1.2.1) - en to ru translation catalogue (98 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Administration
ru: Администрирование

en: More
ru: Ещё

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Multiple
ru: Множественная

en: Required
ru: Обязательно

en: One
ru: Один

en: Name
ru: Название

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Help
ru: Справка

en: Update
ru: Обновить

en: Time
ru: Время

en: Views
ru: Представление

en: Access
ru: Доступ

en: Text
ru: Текст

en: States
ru: Состояния

en: User
ru: Пользователь

en: Options
ru: Опции

en: All
ru: Все

en: submit
ru: отправить

en: Access denied
ru: Доступ запрещён

en: Date format
ru: Формат даты

en: Custom
ru: Собственная

en: Conditions
ru: Условия

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Maximum
ru: Максимум

en: Address
ru: Адрес

en: General
ru: Общий

en: Counter
ru: Счётчик

en: reset
ru: сбросить

en: Rows
ru: Строки

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Time format
ru: Формат времени

en: update
ru: обновить

en: Features
ru: Особенности

en: Return value
ru: Возвращаемое значение

en: Limit
ru: Предел

en: Date/time
ru: Дата/время

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Purge
ru: Очистить

en: Maxlength
ru: Максимальная длина

en: Allowed file extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Select
ru: Выбрать

en: Minimum
ru: Минимум

en: Audio file
ru: Аудио файл

en: Telephone
ru: Телефон

en: Any
ru: Любой

en: Triggers
ru: Триггеры

en: Step
ru: Шаг

en: Image file
ru: Файл изображения

en: Steps
ru: Шаги

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Maximum image resolution
ru: Максимальное разрешение изображения

en: Video file
ru: Видео файл

en: Sort options
ru: Настройка сортировки

en: Draft
ru: Черновик

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Date year range
ru: Диапазон годов даты

en: Display on
ru: Показывать на

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Behaviors
ru: Поведение

en: Form settings
ru: Настройки формы

en: Field prefix
ru: Префикс поля

en: Field suffix
ru: Суффикс поля

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Unique
ru: Уникальный

en: Maximum file size
ru: Максимальный размер файла

en: Rename files
ru: Переименовать файлы

en: Minimum image resolution
ru: Минимальное разрешение изображения

en: Webform settings
ru: Настройки Webform

en: Randomize options
ru: Случайные варианты

en: draft
ru: черновик

en: Access token
ru: Ключ доступа

en: Chosen
ru: Выбранный(е)

en: Simplify
ru: Упрощение

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML
