Webform User Registration (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: User
pt: Usuário

en: Roles
pt: Papéis

en: Role
pt: Papel

en: User Registration
pt: Registro de Usuário

en: About
pt: Sobre

en: User registration settings
pt: Opções de registro de usuários

en: User field mapping
pt: Mapeamento de campos do usuário

en: Require email verification when a visitor creates an account.
pt: Exigir verificação de e-mail quando um visitante cria uma conta.
