Webform User Registration (2.0.1) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: User
fr: Utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Role
fr: Rôle

en: User Registration
fr: Création de compte utilisateur

en: About
fr: À propos

en: User registration settings
fr: Paramètres de création de compte

en: User field mapping
fr: Correspondance au champ utilisateur

en: Require email verification when a visitor creates an account.
fr: Exiger la vérification du courriel lorsqu'un visiteur crée un compte.

en: Element key
fr: Clé de l'élément
