Webform User Registration (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: User
it: Utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: About
it: Informazioni

en: User registration settings
it: Impostazioni per la registrazione degli utenti
