Webform Workflows Element (2.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Required
fr: Requis

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: To:
fr: À

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Log message
fr: Message de journal

en: Plain text
fr: Texte brut

en: State
fr: État

en: Color
fr: Couleur

en: Optional
fr: Facultatif

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Workflow
fr: Processus

en: From:
fr: De:

en: Subject:
fr: Sujet :

en: If
fr: Si

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Workflow state
fr: État du processus

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: User interface settings
fr: Paramètres de l'interface utilisateur

en: Workflow settings
fr: Procédures de publication

en: Workflows
fr: Processus (workflows)

en: Submission
fr: Soumission

en: Theme:
fr: Thème

en: CC:
fr: CC :

en: Webform ID
fr: Identifiant (ID) du webform

en: Email default settings
fr: Paramètres par défaut de courriel

en: Debugging is enabled
fr: Le débogage est activé

en: Settings:
fr: Paramètres :

en: BCC:
fr: BCC :

en: Sent when:
fr: Envoyé quand :

en: Element key
fr: Clé de l'élément
