Webform Workflows Element (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Email settings
pt: Configurações de Email

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: No log messages available.
pt: Não há mensagens no registo.

en: Required
pt: Obrigatório

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: To:
pt: Para:

en: Custom
pt: Personalizado

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Plain text
pt: Texto simples

en: State
pt: Estado

en: Color
pt: Cor

en: Optional
pt: Opcional

en: Attachments
pt: Anexos

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: From:
pt: De:

en: Subject:
pt: Assunto:

en: Webform
pt: Formulário

en: Notification
pt: Notificação

en: If
pt: Se

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Workflow state
pt: Estado do fluxo de trabalho

en: Radio buttons
pt: Botões de opção

en: Initial state
pt: Estado inicial

en: User interface settings
pt: Configurações da interface de utilizador

en: Workflow settings
pt: Configurações do fluxo de trabalho

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Transitions
pt: Transições

en: Webform ID
pt: ID do formulário

en: Sent when:
pt: Enviado quando:

en: Element key
pt: Elemento chave

en: Webform Workflows Element
pt: Elemento Webform Workflows
