Webform Workflows Element (2.0.2) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: No log messages available.
de: Keine Protokollnachrichten verfügbar.

en: Required
de: Erforderlich

en: User
de: Benutzer

en: All
de: Alle

en: To:
de: An:

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: Plain text
de: Klartext

en: State
de: Status

en: Color
de: Farbe

en: Attachments
de: Anhänge

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: From:
de: Von:

en: Subject:
de: Betreff:

en: Webform
de: Webformular

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: If
de: Wenn

en: Button text
de: Button-Text

en: Workflow state
de: Arbeitsablauf-Status

en: Radio buttons
de: Optionsschaltflächen

en: Initial state
de: Anfangszustand

en: User interface settings
de: Benutzeroberflächeneinstellungen

en: Workflow settings
de: Einstellungen für den Arbeitsablauf

en: Workflows
de: Arbeitsabläufe

en: Transitions
de: Übergänge

en: Workflow states
de: Arbeitsablaufzustände

en: Webform ID
de: Webformular-ID

en: Email default settings
de: E-Mail Standardeinstellungen

en: Debugging is enabled
de: Fehlersuche ist aktiviert

en: Settings:
de: Einstellungen:

en: Sent when:
de: Gesendet wenn:

en: Element key
de: Elementschlüssel

en: Reply to:
de: Antwort an:

en: Webform Workflows Element
de: Webformular-Arbeitsablaufelement
