Webhooks (2.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: active
de: aktiv

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Headers
de: Kopfzeilen

en: inactive
de: inaktiv

en: Activate
de: Aktivieren

en: Deactivate
de: Deaktivieren

en: Machine name
de: Systemname

en: Payload
de: Last

en: Incoming
de: Eingehend

en: Outgoing
de: Ausgehend

en: Payload URL
de: payload URL

en: Shows if the webhook is active or not.
de: Ist der Webhook aktiv oder inaktiv.

en: The Content Type of your webhook.
de: Der Inhaltstyp des Webhooks.

en: The Events you want to send to the endpoint.
de: Die Events, die versendet werden sollen.

en: Created the %label Webhook.
de: Der %label Webhook wurde erstellt.

en: Saved the %label Webhook.
de: Der %label Webhook wurde gespeichert.
