Webhooks (2.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: active
hi: उपलब्ध

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
