Webhooks (3.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: active
fa: فعال

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Events
fa: رویدادها

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Token
fa: توکن

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Deactivate
fa: غیرفعال کردن

en: Machine name
fa: نام ماشینی
