Webhooks (3.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: active
pt: ativo

en: Authored on
pt: Criado em

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Activate
pt: Ativar

en: Machine name
pt: Nome de máquina
