Webhooks (8.x-1.0-alpha10) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: active
tr: etkin

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Token
tr: Simge

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Machine name
tr: Makine adı
