Webhooks (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Label
ja: ラベル

en: Active
ja: アクティブ

en: active
ja: アクティブ

en: Events
ja: イベント

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: inactive
ja: 非アクティブ

en: Activate
ja: 有効化

en: Deactivate
ja: 非アクティブ化

en: Machine name
ja: システム内部名称
