Webhooks (8.x-1.0-alpha5) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Label
eu: Etiketa

en: ID
eu: IDa

en: Active
eu: Aktiboa

en: active
eu: aktiboa

en: Events
eu: Gertaerak

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: inactive
eu: ez-aktiboa

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Deactivate
eu: Des-aktibatu

en: Machine name
eu: Makinaren izena
