Webhooks (8.x-1.0-alpha8) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: active
it: attivo

en: Inactive
it: Inattivo

en: Authored on
it: Creato il

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Activate
it: Attiva

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Payload
it: Contenuto
