Webhooks (8.x-1.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: active
oc: actiu(s)

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Events
oc: Eveniments

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: inactive
oc: inactiu

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
