Web Newsletter (11.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato
