Webonary (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Plain text
id: Teks biasa

en: General
id: Umum

en: Definition
id: Definisi

en: Changed
id: Berubah

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: - Select -
id: - Pilih -

en: exposed
id: terekspos

en: Allowed types: @extensions.
id: Jenis yang diizinkan: @extensions.
