Webpage (8.2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Body
it: Corpo

en: On
it: Acceso

en: Image
it: Immagine

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Full
it: Completo

en: body
it: corpo

en: Audio file
it: File audio

en: Video file
it: File video

en: Wide
it: Largo

en: Basic block
it: Blocco base

en: A basic block contains a title and a body.
it: Un blocco di base contiene un titolo e un corpo.

en: Max 1300x1300
it: Massimo 1300x1300

en: Max 2600x2600
it: Massimo 2600x2600

en: Max 325x325
it: Massimo 325x325

en: Max 650x650
it: Massimo 650x650

en: Narrow
it: Stretto
