Webpage (9.0.1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Body
ja: 本文

en: On
ja: オン

en: File
ja: ファイル

en: Image
ja: 画像

en: Audio
ja: オーディオ

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Media
ja: メディア

en: body
ja: 本文

en: Video
ja: ビデオ

en: Audio file
ja: オーディオファイル

en: Video file
ja: 動画ファイル

en: Video URL
ja: 動画URL

en: Wide
ja: ワイド

en: Editorial
ja: コンテンツ編集

en: Max 1300x1300
ja: 最大 1300x1300

en: Max 2600x2600
ja: 最大 2600x2600

en: Max 325x325
ja: 最大 325x325

en: Max 650x650
ja: 最大 650x650

en: Narrow
ja: 幅狭

en: Use local files for reusable media.
ja: サーバー内に保存されたファイルを再利用可能なメディアとして使います。

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。

en: A locally hosted audio file.
ja: サーバー内に保存されたオーディオファイル

en: A locally hosted video file.
ja: サーバー内に保存された動画ファイル

en: Remote video
ja: 外部の動画

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ja: YouTubeかVimeoから提供される外部の動画。

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ja: アーカイブ済み

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ja: アーカイブ

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ja: 下書きに戻す

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ja: 下書きを新規作成
