Webpay (8.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Transaction date
de: Transaktionsdatum

en: Transactions
de: Transaktionen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Logs
de: Protokolleinträge

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Upload
de: Hochladen

en: Files
de: Dateien

en: Created
de: Erstellt

en: Session ID
de: Session-ID

en: Card Number
de: Kartennummer

en: Amount
de: Betrag

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Private Key
de: Privater Schlüssel

en: Order
de: Reihenfolge

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Production
de: Produktion

en: Products
de: Produkte

en: You must upload a file.
de: Es muss eine Datei hochgeladen werden.

en: Credit
de: Haben

en: Environment
de: Umgebung

en: Return
de: Zurück

en: Test connection
de: Verbindung testen

en: Response code
de: Antwortcode

en: Private key
de: Privater Schlüssel

en: Configuration name
de: Konfigurationsname

en: Debit
de: Soll

en: Payment type
de: Zahlungsart

en: Transaction Date
de: Transaktionsdatum

en: Order number
de: Bestellnummer

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Log status
de: Protokollstatus

en: The file does not exists.
de: Die Datei ist nicht vorhanden.
