Webpay (8.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Transaction date
fr: Date de la transaction

en: Edit
fr: Modifier

en: Test
fr: Tester

en: Logs
fr: Journaux

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload
fr: Transférer

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: Session ID
fr: Identifiant de session

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Amount
fr: Montant

en: Private Key
fr: Clé privée

en: Order
fr: Ordre

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Products
fr: Produits

en: You must upload a file.
fr: Vous devez transférer un fichier.

en: Credit
fr: Crédit

en: Environment
fr: Environnement

en: Return
fr: Retour

en: Response code
fr: Code réponse

en: Private key
fr: Clé privée

en: Configuration name
fr: Nom de la configuration

en: Payment type
fr: Type de paiement

en: Order number
fr: Numéro de commande

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
