Webpay (8.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Transaction date
id: Tanggal transaksi

en: Transactions
id: Transaksi

en: Edit
id: Sunting

en: Test
id: uji

en: Logs
id: Catatan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Upload
id: Unggah

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Session ID
id: ID Sesi

en: Amount
id: Jumlah

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Order
id: Urutan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Products
id: Produk

en: Configuration name
id: Pengaturan nama

en: Order number
id: Nomor Order
