WebProfiler (10.0.0-rc2) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Value
pl: Wartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: Public
pl: Publiczna

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Priority
pl: Priorytet

en: Action
pl: Akcja

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Response
pl: Odpowiedź

en: No data
pl: Brak danych

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Path
pl: Ścieżka

en: Modules
pl: Moduły

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Theme
pl: Skórka

en: n/a
pl: n.d.

en: All
pl: Wszystko

en: Url
pl: URL

en: To
pl: Do

en: Roles
pl: Role

en: Filter
pl: Filtr

en: Count
pl: Liczba

en: Method
pl: Metoda

en: Class
pl: Klasa

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Original
pl: Oryginał

en: Token
pl: Wzorzec

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Source
pl: Źródło

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Engine
pl: Silnik

en: Scope
pl: Zasięg

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Completed
pl: Zakończone

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Themes
pl: Skórki

en: Translated
pl: Przetłumaczone

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Children
pl: Dzieci

en: Services
pl: Serwisy

en: Sort query log
pl: Sortuj dziennik zapytań

en: by source
pl: według źródła

en: by duration
pl: według czasu trwania

en: Slow query highlighting
pl: Wyróżnianie powolnych zapytań

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Miss
pl: Panna

en: Exclude paths
pl: Wyklucz ścieżki

en: Database settings
pl: Ustawienia bazy danych
