WebProfiler (10.1.1) - en to eu translation catalogue (56 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Value
eu: Balioa

en: Development
eu: Garapena

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Public
eu: Publikoa

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Action
eu: Ekintza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Version
eu: Bertsioa

en: Edit
eu: Editatu

en: Message
eu: Mezua

en: Response
eu: Erantzun

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Modules
eu: Moduluak

en: Region
eu: Atal

en: Display
eu: Bistaratu

en: Theme
eu: Tema

en: ID
eu: IDa

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: All
eu: Guztiak

en: Url
eu: URLa

en: To
eu: Nori

en: Roles
eu: Zereginak

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Count
eu: Zenbatu

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Method
eu: Metodoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Original
eu: Originala

en: Clear
eu: Garbitu

en: Source
eu: Iturburua

en: Limit
eu: Muga

en: Completed
eu: Osatuta

en: Themes
eu: Temak

en: Translated
eu: Itzulita

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Data
eu: Datu

en: Untranslated
eu: Itzuli gabe

en: Translate
eu: Itzuli

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Exclude paths
eu: Baztertutako bideak (paths)
