WebProfiler (10.1.1) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Development
it: Sviluppo

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Public
it: Pubblico

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Response
it: Risposta

en: Parent
it: Genitore

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: Views
it: Viste

en: Access
it: Accesso

en: Path
it: Percorso

en: Modules
it: Moduli

en: Region
it: Regione

en: Display
it: Visualizzazione

en: Theme
it: Tema

en: Components
it: Componenti

en: n/a
it: n/d

en: All
it: Tutti

en: To
it: A

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Count
it: Numero

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Method
it: Metodo

en: Class
it: Classe

en: Channel
it: Canale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Original
it: Originale

en: Clear
it: Cancella

en: Source
it: Sorgente

en: Limit
it: Limite

en: Scope
it: Portata

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Asset
it: Risorsa

en: Assets
it: Risorse

en: Themes
it: Temi

en: Translated
it: Tradotto

en: Translation
it: Traduzione

en: Service
it: Servizio

en: Data
it: Dati

en: Untranslated
it: Non tradotto

en: Translate
it: Traduci

en: Uri
it: URI

en: Experimental
it: Sperimentale

en: Libraries
it: Librerie

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Exclude paths
it: Escludi percorsi

en: Database settings
it: Impostazioni database
