WebProfiler (10.1.2) - en to hi translation catalogue (59 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Development
hi: उद्विकास

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: License
hi: लाइसेंस

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Response
hi: उत्तर

en: Parent
hi: मूल जनक

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: Views
hi: द्रश्य

en: Access
hi: पहुंच

en: Path
hi: मार्ग

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Theme
hi: थीम

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: ID
hi: आईडी

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: All
hi: सभी

en: Url
hi: URL

en: To
hi: को

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Count
hi: गुणांक

en: Media
hi: मीडिया

en: Method
hi: तरीका

en: Provider
hi: प्रदाता

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Source
hi: स्रोत

en: Limit
hi: सीमा

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Translated
hi: अनुवाद

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Uri
hi: यूनिफॉर्म रिसोर्स पहचानकर्ता (URI)

en: Libraries
hi: लाइब्रेरीज़

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Database settings
hi: डेटाबेस सेटिंग्स
