WebProfiler (10.1.8) - en to ug translation catalogue (33 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Public
ug: ھەممىگە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: License
ug: ئىجازەت

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: All
ug: ھەممە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: Media
ug: مېدىيا

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Source
ug: مەنبە

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Controller
ug: كونتروللىغۇچ
