WebProfiler (10.3.1) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Development
ar: التطوير

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Response
ar: الجواب

en: Parent
ar: الأب

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Time
ar: الوقت

en: Views
ar: الرؤى

en: Access
ar: الوصول

en: Path
ar: المسار

en: Modules
ar: الوحدات

en: Region
ar: المنطقة

en: Display
ar: العرض

en: Theme
ar: حلة

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: All
ar: الكل

en: Url
ar: المسار

en: To
ar: إلى

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Count
ar: العدد

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Method
ar: الطريقة

en: Provider
ar: المزود

en: Clear
ar: مسح

en: Source
ar: المصدر

en: Limit
ar: حد

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: Themes
ar: الحلل

en: Translated
ar: مترجم

en: Translation
ar: الترجمة

en: Data
ar: المعطيات

en: Translate
ar: ترجمة

en: Uri
ar: عنوان الUri

en: Experimental
ar: تجريبي

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Database settings
ar: اعدادات قاعدة البيانات
