WebProfiler (11.1.0) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Value
mr: किंमत

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: License
mr: परवाना

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Message
mr: संदेश

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Time
mr: वेळ

en: Views
mr: याद्या

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: To
mr: प्रति:

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
