WebProfiler (11.1.0) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Public
ur: عوامی

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Time
ur: وقت

en: Views
ur: ویوز

en: Access
ur: رسائی

en: Path
ur: پاتھ

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Roles
ur: رولز

en: Filter
ur: فلٹر

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Dependencies
ur: احتیاجات
