Web Profiler (8.x-1.0-alpha12) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Time
it: Data e ora

en: Views
it: Viste

en: Access
it: Accesso

en: Display
it: Visualizzazione

en: User
it: Utente

en: Exclude
it: Escludi

en: Not found
it: Non trovato

en: Filter
it: Filtra

en: State
it: Stato

en: Method
it: Metodo

en: Key
it: Chiave

en: Configurations
it: Configurazioni

en: Assets
it: Risorse

en: Data
it: Dati

en: Any
it: Qualunque

en: Config
it: Configurazione

en: Active modules
it: Moduli attivi

en: Route name
it: Nome della rotta
