Web Profiler (8.x-1.0-alpha12) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Time
ja: 時間

en: Views
ja: ビュー

en: Access
ja: アクセス

en: Display
ja: 表示

en: User
ja: ユーザー

en: file
ja: ファイル

en: Exclude
ja: 除外

en: Database
ja: データベース

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Url
ja: URL

en: Filter
ja: フィルター

en: Id
ja: ID

en: State
ja: 状態

en: Method
ja: メソッド

en: Events
ja: イベント

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Key
ja: キー

en: Token
ja: トークン

en: Configurations
ja: システム構成

en: Assets
ja: アセット

en: hits
ja: ヒット数

en: Data
ja: データ

en: Any
ja: いずれか

en: Config
ja: 設定

en: Active modules
ja: 有効なモジュール

en: Route name
ja: ルート名
