Web Profiler (8.x-1.1-alpha15) - en to ku translation catalogue (36 entries)

en: Forms
ku: فۆرمەکان

en: Title
ku: ناونیشان

en: enabled
ku: چالاکە

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Label
ku: پێناس

en: Time
ku: کات

en: Region
ku: ناوچە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Key
ku: کلیل

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Available
ku: هەیە

en: Any
ku: هەر کام

en: Active modules
ku: مۆدیولە چالاکەکان
