Web Profiler (8.x-1.1-beta11) - en to gu translation catalogue (33 entries)

en: tags
gu: વિષયો

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: enabled
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Development
gu: વિકાસ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Time
gu: સમય

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Error
gu: ભુલ

en: Exclude
gu: બાકાત

en: Not found
gu: મળ્યું નહિ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Cache
gu: સંગ્રહ

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Key
gu: ચાવી

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Any
gu: કોઈપણ
