Web Profiler (8.x-1.1-beta7) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: tags
bn: ট্যাগসমুহ

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Time
bn: সময়

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Block
bn: ব্লক

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Profile
bn: প্রোফাইল
