Web Profiler (8.x-2.0-rc2) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Status
cy: Statws

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Subject
cy: Testun

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Time
cy: Amser

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Path
cy: Llwybr

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Theme
cy: Thema

en: path
cy: llwybr

en: type
cy: math

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: To
cy: I

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Method
cy: Dull

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Limit
cy: Terfyn

en: Themes
cy: Themâu

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: Blocks
cy: Blociau

en: form
cy: ffurf
