Web Profiler (8.x-2.0-rc3) - en to et translation catalogue (70 entries)

en: Forms
et: Vormid

en: title
et: pealkiri

en: value
et: väärtus

en: Status
et: Olek

en: Value
et: Väärtus

en: Development
et: Arendus

en: Type
et: Liik

en: Subject
et: Teema

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Priority
et: Tähtsus

en: Action
et: Tegevus

en: Tags
et: Sildid

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Edit
et: Muuda

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Time
et: Aeg

en: Views
et: Vaated

en: Path
et: Tee

en: Modules
et: Moodulid

en: Manage
et: Halda

en: Region
et: Regioon

en: Theme
et: Teema

en: name
et: nimi

en: path
et: asukoht

en: type
et: tüüp

en: Mail
et: E-post

en: User
et: Kasutaja

en: Configure
et: Seadistus

en: Exclude
et: Jäta välja

en: Database
et: Andmebaas

en: Not found
et: Ei leitud

en: To
et: Kellele

en: Roles
et: Rollid

en: Filter
et: Filtreeri

en: Count
et: Arv

en: State
et: Olek

en: Method
et: Meetod

en: Configuration
et: Seadistus

en: Attributes
et: Omadused

en: Class
et: Klass

en: Cache
et: Vahemälu

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: template
et: mall

en: Original
et: Originaal

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: Limit
et: Limiit

en: Completed
et: Lõpetatud

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: Themes
et: Teemad

en: Translations
et: Tõlked

en: Translated
et: Tõlgitud

en: Blocks
et: Plokid

en: Request
et: Saada

en: Timeline
et: Ajajoon

en: Available
et: Saadaval

en: Data
et: Andmed

en: Any
et: Ükskõik milline

en: Untranslated
et: Tõlkimata

en: Regions
et: Regioonid

en: Target
et: Siht

en: Drupal version
et: Drupali versioon

en: Config
et: Konfiguratsioon

en: form
et: vorm

en: Libraries
et: Teegid

en: Query type
et: Päringu tüüp

en: Database settings
et: Andmebaasi seaded

en: Route name
et: Marsruudi nimi
