Web Profiler (8.x-2.0-rc3) - en to ug translation catalogue (31 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: title
ug: ماۋزۇ

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: path
ug: تارماق يولى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: form
ug: جەدۋەل

en: Controller
ug: كونتروللىغۇچ
