Web Profiler (9.0.0) - en to kn translation catalogue (57 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Loaded
kn: ಲೋಡ್ ಆದ

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: To
kn: ಗೆ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Authenticated
kn: ದೃಢೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ

en: form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: No results
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: access
kn: ನಿಲುಕಣೆ
